Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aso
18

Google Play Store'da Yeni Bir Uygulama İçin Sıralamaya nasıl girilir?

aso

Yönetici
Yönetici
Mobil uygulamaya henüz yeni başlayan geliştiricilerin çoğu, yeni uygulamalarının nasıl kullanıcı edineceği kegenllikle kafalarda soru işareti. Uygun bir strateji olmadan piyasaya sürüp, birileri indirene kadar bekleyebiliriz. Ne yazık ki uygulamanız iyi olsa bile, google pazar sıralamasının altında olacaktır. Mesele şu ki, lansmanın ilk gününden itibaren popülerlik kazanmaya başlamamız gerekiyor. Uygulama tanıtımı karmaşık bir işlemdir, bu nedenle uygulamanızı yayınlamadan önce ASO'nuzu önceden düşünün.
Size ASO'nun temellerininden bahsetmek ve detaylandırmak istiyorum
  • İlk önce önemli olan açılış sayfanız. Uygulamanızın basit ve net bir tanıtımını yapın. Genellikle, kişiler uygulama açıklamanızın ilk 1-2 cümlesini okurlar ve bu satırlar dikkat çekici olmalıdır.
  • Bir blog oluşturun. Uygulamanızı güzelce anlatabileceğiniz ve uygulamanızla ilgili yazılar paylaşın uygulamanızı detaylandırın uygulamanızı indirmeye değer bir hale getirin bu sayede uygulamanızın değeri atacaktır!
  • Uygulamanız hakkında bir video oluşturun. Fakat! Uygulamanız zaman içinde değişeceği için bu videoyu üretmek için çok para harcamak istemezsiniz. Bu yüzden uygulamanızın harika olmasını sağlayan temel özellikleri hakkında küçük, güzel görünümlü bir video yapın.
  • Daha fazla insana ulaşmak için sosyal medyayı kullanın. Hedef kitlenizi geliştirin ve onlarla bağlantı kurun, soruları cevaplayın ve uygulamanızı güncelleyin. İlginç ve yaratıcı olun.
  • Teknik bloglarda öne çıkmaya çalışın. Giriş mektubunuzla blog editörlerine e-posta gönderin ve yanıtlarını bekleyin. Bu zor bir uygulama ama uygulamanız eşsiz ise başarılı olacaksınız.
  • Uygulama incelemeleri isteyin. Uygulama inceleme siteleri tonlarca vardır. Ayrıca, kullanıcılarınızdan gerçek geri bildirimler isteyin ve uygulamanızı iyileştirmeye çalışın.
  • Güvenilir bir ASO şirketi size çok yardımcı olabilir. Onlardan biri olmaktan gurur duyuyoruz ve bu forumda size destek olmaya çalışıyoruz
ASO, uygulama kullanıcı trafiğinizi artırmada en önemli araç olduğunu kanıtlasa da, bir gecede gerçekleşmeyecektir. Ancak bu tavsiyelere uymak sizi başarılı App Store sıralamasında yardımcı olacaktır!
 
Üst