Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aso
18

Uygulamalar için tanıtım videoları: Uygulamanız için yararı nedir ve nasıl kullanılır?

aso

Yönetici
Yönetici
1554448510-744615-banner-fb-video-740x438.jpg

Video pazarlama çok popüler hale geliyor ve bu gerçekten işe yarıyor. Hepimiz biliyoruz ki, uygulama mağazası farklı bir pazarlama platformu ve kendine has ihtiyaçları var. Peki promo videosu uygulama mağazalarında işe yarıyor mu? Önemli mi, hiç faydalı mı? Uygulama pazarlamasında bu uygulamaya ve duruma göre değişir. Bu tanıtım videosunu neden hazırlamam gerekli işte cevaplar

1) Uygulamanızı iyi bir şekilde anlatabilirsiniz
Piyasada onlarca uygulama var ve indirmek etmek için zamanları olmayan çok insan var. Video ile uygulamanızın ne ile ilgili olduğunu çok kısa sürede tanıtabilirsiniz. Bir dakikadan daha az bir süre içinde müşterilerinize uygulamanın ne olduğunu anlatabilirsiniz ve onları indirmeye teşvik edebilirsiniz.

2) Daha yüksek yükleme
Yalnızca uygulamanızı indirip giden insanlar elde etmezsiniz, bu insanlar da daha niteliklidir. Konseptini anlıyorlar ve herhangi bir düğmeye basmadan bile nasıl çalıştığı konusunda temel bir bilgiye sahipler. Yani uygulamanızı indirirken gerçekten ihtiyaçları olduklarını anlamalarına yardımcı olun. Bu nedenle, kişilerin uygulamanızın nasıl çalıştığını anlamalarını kolaylaştırmak için bir demo videosu eklemelsiniz.

3) Markalaşma için iyidir
Büyük bir şirket olmasanız bile, özellikle yapacağınız daha fazla uygulamanız varsa, neden kendi markanız olmasın? Video, insanların hemen uygulamanızı indirmesini sağlamayabilir ve tekrar duyduklarında sizi hatırlama ihtimallerini artırıyorsunuz.
Bir uygulamanın indirmelerini arttırmada videoların oldukça etkili gördüğümüz birkaç kategoriyi listeleyebiliriz. Bu kategoriler Oyunlar, Hava Durumu, Verimlilik, İşletme'dir.

Tanıtım videonuzu daha fazla indirme elde etmek için şu şekilde kullanabilirsiniz:

  • Videonuzu YouTube, Vimeo veya Daily Motion gibi bir video platformuna yükleyerek başlayın. Videonuzda bir ses veya metin varsa, bunu video açıklamasına ekleyin. Açıklama metni, YouTube gibi video platformlarında aranabilir.
  • Uygulamanızın Web Sitesi ve Sosyal Medyasına Ekleyin
    Videonuzu uygulama web sitenize veya uygulama açılış sayfanıza yerleştirin.
    Elbette, videonuzu Facebook veya Twitter hesaplarınızda topluluğunuzla paylaşabilirsiniz. Takipçileriniz / hayranlarınız uygulamanızdan hoşlanıyorsa, videonuzu paylaşmaları normal durum güncellemesinden daha yüksektir.
  • Blogculara, gazetecilere ve etkileyicilere ulaşmak
    Yukarıda belirtildiği gibi, video, bir uygulamayı başlangıçta değerlendirmenin ve denemeye değer olup olmadığına karar vermenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir.
Meşgul insanların tüm uygulamaları denemek için zamanları yoktur, bu nedenle böyle bir durumda video işinize yarayabilir. Açıklamanızı okumak için zamanları olmayabilir, ancak uygulamanız iyi ise videonuzu izlemek ve daha fazla bilgi edinmek isteyip istemediklerine karar vermek için muhtemelen 30 saniyeleri vardır.

Promosyon videosu tanıtımınız için faydalı olabilir, ancak kategorinizi kontrol edin ve gerçekten bir videoya ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

bizi takip etrmeye devam edin asosell.com
 
Üst