Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aso
18

Uygulamanızın Google Play Market’teki “En İyi Ücretsiz Uygulamalar” listesinde görünmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

aso

Yönetici
Yönetici
Google Play Store’daki “en iyi ücretsiz uygulamalar” gibi listelerde yer almakla İçin birçok spekülasyon var. Bildiğimiz birşey var o da bu tür listelerin rastgele oluşturulmamış olması ve bu kategorilere girmenin çok büyük bir önemi var. “En iyi ücretsiz uygulamalar” listesine girmenin ana koşullarını hızlı bir şekilde listeleyelim!

 1. Her şeyden önce, indirme sayısı. “En iyi ücretsiz uygulamalar” da yer alan uygulamalar ilk günden itibaren popüler anahtar kelimelerle yüksek konumlara getirerek birçok yükleme alır. Bu yüzden en iyi strateji, uygulamanızın yayınlanmasından hemen sonra indirmeleri almaya başladığından emin olmaktır.
 2. İndirme ve silme dinamikleri
  Kısacası, kullanıcılar uygulamanızı indirdikten sonra kullanmalı ve hemen silmemelidir. Genel olarak google’da sıralama üzerinde büyük bir etkisi vardır, bu nedenle uygulamanız rahatsız edici herhangi bir hata olmadan iyi kalitede olmalıdır!
 3. Kullanıcıları Tutma
  Uygulamanız kullanıcıların cihazında ne kadar uzun kalırsa, sizin ve rütbeniz için o kadar iyi olur. Bu yüzden uygulamanızı kullanıcı dostu ve kullanımı rahat hale getirin.
 4. Kullanıcılardan gelen yorumlar ve puanlamalar
  Genellikle kullanıcılar beğenseler bile uygulamanızın sayfasında yorum bırakmazlar. Onlara kısa sorular ile soru sorarak geri bildirim almak. Push-bildirimler çok yardımcı olabilir. Kullanıcılarınıza, fikirlerinin sizin için değerli olduğunu ve uygulamanızı derecelendirme ve inceleme konusunda daha istekli olacağını gösterin. Ve yorumlarını cevaplamayı unutma, bunu takdir edecektir!
 5. Güncellemeler
  Uygulamanızın sık sık güncellenmesini sağlayın. Bu, geliştirici olarak onunla ilgilendiğiniz ve kalitesini artıracağınız anlamına gelir. Uygulamayı sevenler, her zaman bu uygulamanın onlara verebileceği yeni özellikler ve olasılıklarla ilgilenirler.
 6. Makalelerde, haberlerde, incelemelerde vb. Uygulamaya yapılan yorumların sayısı,
  Uygulamanızın incelenmesini sağlamak için, uygulamanızın incelemesini popüler incelemelere ve web sitelerine, niş blogculara vb. Gönderin ve bunları yayınlamasını sağlayın!
Kendi web sitesnizi yapmayı diğer makalemizde anlatmıştık o konuyu okuyabilirsiniz
 
Üst