Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aso
18

Uygulamanızın sıralama da yükselme başarısı için Backlink’in önemi

aso

Yönetici
Yönetici
1554532182-226451-banner-fb-backlinks-740x438.jpg
Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak yüksek kaliteli Backlink Google Play Store’daki sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olabilir. Nasıl olduğunu görelim!
Backlink diğer web sitelerinden gelen bağlantılardır. Bir arama motorundan ziyade, Google Play Mağazasında yükselmek için önemli olan Google Play Mağazası URL’nize backlink veren sitelerdir. Backlinklerinizin kalitesi ve alaka düzeyi ne kadar yüksek olursa, mağazada o kadar iyi sıralanırsınız. Tüm zamanların bir kuralı olarak - backlinklerinizi takip edin ve sonuçları analiz edin.
Bütün bunlar nasıl çalışıyor? Zaten kendi web siteniz veya blogunuz varsa, oradan başlayın ve kendi Play Store URL’nize link vermeye ile başlayın. Play Store URL’nizi, sosyal medya profillerinizde, Twitter bio’nuz gibi kullanın ve uygulamanızı göndermek için bazı uygulama dizinlerini kullanmayı deneyin. Kaliteli içeriğe sahip sitelerden alınan backlinkler sizin sıralamanızda nasıl etkiler yapacağını kendiniz göreceksiniz. Büyük markalar veya etkili kişiler, uygulamanızın Google Play Store URL’sini paylaşır ise sıralamalarınızda bir artış görürsünüz. Bu biraz zaman alabilir, ancak pazarlama reklam faaliyetleri ile şansınızı artırabilirsiniz. Backlinkler önemlidir, ancak ASO’nun ana unsurları değildir. İyi yazılmış bir açıklama, anahtar kelime optimizasyonu, iyi görünümlü simgeler ekran görüntüleri vb. Gibi ASO’nun ana unsurlarına zaman ve çaba harcamamışsanız backlinkler sıralamada yükselmenize yardımcı olabilir, ancak indirme işlemi sırasında vaz geçen kullanıcılar olabilir bu da doğal olarak sıralamanızı kaybetmenize yol açabilir. Bu nedenle, backlinke ek olarak ASO ile ilgili çalışmalar yaptığınıza emin olun.
Backlinkler uygulamanızın sıralamalarına herhangi bir şekilde zarar verebilir mi? Evet, alakasız ve hatta kötü niyetli bağlantıların, uygulamanızın Google Play Store’daki sıralamasına zarar verebileceğini bilmeniz önemlidir. Sizin uygulamaya sürekli alakalı olmayayan bağlantı veren siteler olabilir yada rakip uygulama sizin uygulamayı bir şekiilde yetişkin içerikli spam sitelere koydurabilir bunları takip etmeniz gerekmektedir. Çoğu geliştiricinin karşılaşmadığı bir durum olsa da siz yine de temkinli olun derim.
Uygulamanızın backlinkini nasıl artırırsınız? Uygulamanızın backlinkini takip başladığınızda, uygulamanızın hedef kitlesi, kategorisi ve rekabet konusundaki bilgilerinize dayanarak kalitesini ve alaka düzeylerini belirleyebilirsiniz. Niş bloglardan çok fazla bağlantı aldığınızı tespit ederseniz, fikirleri blogculara gönderin ve misafir yorumlarınızı yazın. İlk basın bülteniniz çıktığında Play Store sıralamalarınızda bir artış görmeye başladıysanız, buna yoğunlaşın.
 
Üst